Cilj istraživanja je razvoj modela i bolji uvid u procese nastanka i uklanjanja polutanata nastalih izgaranjem, što je u skladu s trenutnim trendovima održivog razvoja i smanjenja antropogenog utjecaja na prirodu. Dušikovi i sumporovi spojevi iz dimnih plinova imaju značajan negativni utjecaj na zdravlje i okoliš, te je razumijevanje i modeliranje procesa njihovog nastajanja i uklanjanja bitno za razvoj održivijih i učinkovitijih tehnologija.
Stoga se u sklopu projekta radi na razvoju modela s kojima će se točnije i brže simulirati procesi u industrijskim sustavima. S jedne je strane to izgaranje biomase i ugljena te nastanak dušikovih spojeva iz goriva, gdje je važno dovoljno detaljno opisati kompleksne kemijske vrste i mehanizme relevantne za proces. U modelu je potrebno uzeti u obzir razlike u svojstvima goriva, te utjecaje različitih parametara na količinu i vrstu stvorenih polutanata. Ovakav model bio bi od velike koristi u razvoju novih i održivijih komora izgaranja.
Drugi proces je naknadno uklanjanje sumporovih oksida iz dimnih plinova koje se radi u scrubberima, uređajima gdje se sprej tekućine ubrizgava u plinove, a kapljice apsorbiraju polutante. Ovisno o primjeni mijenja se i korištena tekućina, a u istraživanju će fokus biti na mogućnosti upotrebe morske vode, te kemijskim reakcijama između sumporovih spojeva, vode i alkalnih vrsta. Zbog sve strože regulacije dopuštenih emisija polutanata u nadolazećim godinama, model koji točno i efikasno simulira procese pri odsumporavanju bit će iznimno koristan alat pri razvoju novih tehnologija i sustava.